ONLINE mängud

Seeniorite korvpall on Eestis olnud ligi 30 aastat tegus „ala“.

Korvpall on edukalt olnud esindatud seeniorite tiitlivõistlustel – MMidel, EMidel ja Maailma Mängudel. Kuid eeskätt on ta aktiivne olnud võib-olla väljapoole. Meie eri vanuserühmade võistkonnad on väga aktiivselt osalenud MMidel, EMidel, Olümpial. Seeniorite korvpalli on jõudsalt edendanud endine EKLi juht Aadu Kana koos Priit Tomsoniga, mehega, kes oma tiitlivõitude rada on jätkanud edukalt veteranide klassides. Tänasest on Aadu Kana Esto Maxibasketi aupresident.

Üks oluline osa seeniorite korvpallist on koduse iga-aastase liiga pidev toimimine. Tänavu selgitati välja Eesti meister vanuseklassides 35+ kuni 70+.

Seeniorkorvpalli tiitlivõistluste, rahvusvaheliste turniiride ja Eesti-siseste turniiride info on koondatud Eesti Korvpalliliidu veebi võistluskalendrina.

Seeniorite korvpalli koondav ja arendav ühing Esto Maxibasket on loodud 2004. a.

2021. aastal on ühing saanud uue algselt seitsme, seejärel viieliikmelise juhatuse. Juhatusse kuuluvad Rein Kiudsoo, Hans Kruusamägi, Indrek Küttis ja Raoul Suurorg. Juhatuse esimees on Priit Ilver.

2019.aasta mais korraldas Esto Maxibasket esmakordselt hooaja lõpetamise raames Eesti meistrivõistlused 3x3 korvpallis seenioritele. Vahepealsetel aastatel jäid Covid-viiruse levikust tingituna seeniorite hooajad pidamata kuid nüüd, hooajal 2021/2022 sai taaskord Eesti meistrivõistlused edukalt peetud ja hooaja lõpetamisel 14.mail Haapsalus taaskord ka 3x3 meistrid meeste 40+, 50+ ja 60+ vanuseklassides välja mängitud. Seekordsel hooaja lõpetamisel osalesid kahjuks vaid mehed, naiste arvestuses osalejaid seekord ei olnud.

3x3 EMV vanuseklassis 60+ osales kolm meeskonda ja III koha saavutas TOP Trust II esindus, II kohaga pidi leppima SIMUNA esindus ning Eesti meistrid selles vanuseklassis on TOP Trust I võistkond koosseisus Tarmo Kalamats, Alvar Kaur, Rein Kiudsoo ja Peedu Pedaru.

50+ vanuseklassis, kus osales neli meeskonda, sai kolmanda koha Põhja-Sakala meeskond. II koht seekord KK Pärnu esindusele ning Eesti meistrid 3x3 korvpallis 50+ vanuseklassis on KULDKROON koosseisus Anti Kalle, Indrek Koort, Guido Kundla ja Marno Roose.

Kõige nooremas vanuseklassis ehk 40+ osales samuti neli meeskonda ning mängude tulemusel saavutas kolmanda koha Kontsertlavad, teise koha Scanweld’i meeskond ning Eesti meistrid 3x3 korvpallis on Sportland koosseisus Madis Haug, Indrek Kaarlep ja Mario Polusk.

Lisaks 3x3 meistritele selgusid ka parimad kolmepunkti viskajad. III koht tulemusega 11 punkti Martin Pius, II koht Argo Klemmer 20 punktiga. Parim kolmepunkti viskaja on aga Mario Polusk, kelle tulemuseks jäi suurepärased 23 punkti.

Lisaks 3x3 turniirile ja kolmepunkti viskevõislusele toimusid veel ka vabaviskevõistlused. Finaalikoha tagasid endale eelvooru (kus visati 10+10 vabaviset) kuus parimat viskajat. Finaalringis visati veel 10 vabaviset ja III koha saavutas tulemusega 27 tabamust 30st Rein Kiudsoo, II koht läheb pärast ümberviskamist Martin Piusile, kes tabas 29 vabaviset 30st aga eksis ümberviskamisel. I koha võitis Gert Hendrikson samuti 29 tabamusega 30st, kes ümberviskamisel ei eksinud.

Viimasena toimus traditsiooniline vabaviskevõistlus Tõnno Lepmetsa nimelisele karikale. Visati järjest 25 vabaviset ning III koha 19 tabamusega saavutas Martin Pius, II koha pälvis 21 tabamusega Gert Hendrikson. Rändkarika viib ka seekord endaga viimaste kordade parim vabaviskaja Mario Polusk, kelle tulemuseks jäi 22 tabamust.

SEENIORITE Eesti meistrivõistluste 2021/2022 kokkuvõte:

KOKKU OSALES 32 meeskonda 8-s eri vanusegrupis. See on väga korralik arv võistkondi, kus kõige nooremas ja kahes kõige vanemas vanusegrupis osales 3 meeskonda, enim ehk viis meeskonda aga vanusegruppides 45+, 50+ ja 55+.

Kokku peeti hooaja jooksul 102 mängu 6-s erinevas maakonnas. Enim oli meeskondi tavapäraselt Harjumaalt, seejärel Tartu- ja Viljandimaalt, esindatud olid ka Lääne- ja Ida-Virumaa ning Pärnumaa.

Eesti meistrid saalikorvpallis hooajal 2021/2022 eri vanuseklassides on

Kõige vanemas, 70+ vanuseklassis osales kolm vaprat meeskonda. Kokku peeti 6 mängu ning III kohaga pälvis sellel hooajal SAMEKO meeskond. II koht ehk hõbedased on VILJANDI SAKO meeskond. Eesti meister 70+ vanuseklassis, kes võitis kõik peetud mängud on aga KALEV esindus.

Vanuseklassis 65+ osales samuti kolm meeskonda. III koha medalid lähevad taas SAMEKO meeskonnale, II koha saavutas E-Tehno võistkond. Eesti meister 65+ vanuseklassis, kes võitis kõik oma vanuseklassi mängud on taas KALEVI meeskond.

Vanuseklassis 60+, kus osales 4 meeskonda, saavutas III koha E-Tehno meeskond, II koht ja hõbemedalid selles vanuseklassis SIMUNA IVAX esindusele ning Eesti meistrid 60+ vanuseklassis on TOP Trust meeskond.

Vanuseklassis 55+ osales lausa 5 meeskonda. III koha medalid lähevad Pärnu KK meeskonnale, II koha võitles välja E-Tehno ning Eesti meistrid 55+ vanuseklassis täiseduga on meeskond Wombat.

Vanuseklassis 50+ osales samuti 5 meeskonda ning III koha pälvis Põhja-Sakala, II koha omanikeks selles vanuseklassis on Vanad Kalad ja Eesti meistriks 50+ vanuseklassis täiseduga tuli võistkond Kuldkroon.

Ka vanuseklassis 45+ osales 5 meeskonda neljast erinevast maakonnast. III kohaga võrdsete võitude-kaotuste juures peab leppima Mooste Sumros Grupp, II koha omavaheliste mängude parema vahe juures saavutas KK Ribi ning Eesti meistrid 45+ vanuseklassis on meeskond Setu Sauna Selts.

Vanuseklassis 40+ osales 4 meeskonda, kus III koha saavutas meeskond Kontsertlavad, II koha Sportland ning Eesti meistriks 40+ vanuseklassis tuli meeskond Scanweld.

Kõige nooremas vanuseklassis ehk 35+ osales kolm meeskonda. III kohale jäi võrdsete võitude kaotuste puhul meeskond Kontsertlavad, II koha ja hõbemedalid võrdsete võitude ja kaotuste puhul võitles välja Juurviljapõrgu. Eesti meistrid 35+ vanuseklassis on meeskond Sportland.