ONLINE mängud
-KK Pelgulinn - West Tallinn | Foto: Liina Käärik

West Tallinn vormistas suurüllatuse, InvestBK.eu näitas ideaalilähedast mängu

11.01.2022

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadis sündis pühapäeval peetud mängudes suurüllatus, kui West Tallinna meeskond alistas väga põnevas mängus ühe liidritest KK Pelgulinna meeskonna.

West Tallinn alustas mängu väga südikalt, haaras ohjad enda kätte ning poolajaks juhiti juba 10 punktiga 35:25. Ilma ühe liidri Margus Undita pallinud Pelgulinna tiim ei saanud esimese 20 minuti jooksul kuidagi oma mängu käima, kuid pilt muutus kardinaalselt kolmandal veerandil, kui Rene Rooneeme eestvedamisel võideti periood tulemusega 19:8 ning mindi omakorda ühe punktiga juhtima.

Neljanda veerandi keskpaigaks suurendati edu ka viiele punktile ja tundus et võit on vaid vormistamise küsimus, kuid West Tallinna meestel olid omad plaanid. Nad suutsid kogu aeg KK Pelgulinna kannul püsida ja kaheksa sekundit enne mängu lõppu läksid ise ühe punktiga juhtima. Pelgulinnal oli veel võimalus mäng ära võita, kuid viimane rünnak ebaõnnestus ja West Tallinn sai kirja väga väärt võitu numbritega 60:59.

Rene Roonnem oli üleplatsimeheks 26 punktiga, teda toetas kaotajate poolel Martin Hiir 13 silmaga. Võitjate poolel oli resultatiivseim Kristofer Kurvits 19 punktiga, Janek Värk kogus 12 silma. Tasub mainimist West Tallinna head kolmeste tabavust, kokku 11 õnnestunud sooritust. Selles mänguelemendis tavapäraselt tugeval Pelgulinna meeskonnal õnnestus tabad vaid neli kaugviset. Sellega sai KK Pelgulinn tabelisse kirja teise kaotuse, West Tallinn aga teise võidu.

Pealtvaatajad ootasid põnevat lahingut ka kohtumisest Eelviimased/Fit360.ee - InvestBK.eu kuid päikesepaneelide ettevõtet esindavad pallurid haarasid kohe mängu algusest initsiatiivi enda kätte ja näitasid väga ilusate tehniliste soorituste ja sitke kaitse juures ka väga resultatiivset mängu.

InvestBK.eu arvele kogunes esimese 10 minutiga lausa 30 punkti ja jalg hoiti gaasipedaalil mängu lõpuni, kui vormistati muljetavaldav võit numbritega 97:52. Kirsiks tordile oli mängu lõpus Aleksander Tikka poolt sooritatud efektne pealtpanek.

Tikka ja Igor Arendaš olid mängu parimad vastavalt 26 ja 23 punktiga, vanameister Juri Titov toetas võitjaid 12 silmaga. Kahekohalise skoori tegid veel Erkko Igatt (11 punkti) ning Arseni Bondarev (10 punkti). Kaotajate poolel oli edukaim Riho Usar 15 silmaga.

Päikesepaneelide meestele oli see teise kaotuse kõrval juba viies võit, Eelviimased/Fit360.ee tiim sai nelja võidu kõrvale kirja kolmanda kaotuse.

Mängupäeva ülejäänud kohtumised kujunesid ühepoolseteks. Wildix/Esecom alistas Haabersti SK numbritega 63:46, Alexela/Mediq Eesti küttis korralikku sauna Sleepit/Retlar meeskonnale (83:41), Rim purustas Keskturu Kossuklubi numbritega 88:36 ja Grosberg jäi 64:87 alla SK Haabersti Seeniorid meeskonnale.

Tasub veel ära mainida ka Alexela/Mediq Eesti pallurite Aleks Tabo ja Kaido Heero suurepärased sooritused (vastavalt 32 ja 30 punkti). Väga hea esituse tegi ka Grosbergi mängumees Timo Kaus, kes sai kaotusmatšis üleplatsimehena kirja 26 punkti. Sama palju punkte sai oma kontosse ka Rimi üks liidreid Kaur Jasson, kellel oli väga hea kaugvisete päev (kokku 7 tabamust).

Weekendi põhihooaja eelviimane voor toimub juba sel pühapäeval.